Türkiz virágos nyaklánc - kreatív csapat, harmadik projekt
Türkiz virágos nyaklánc készült. Lépséről-lépésre líráshoz kattints a szövegre.
A csapatmunka lényegéről, tagokról már korábban írtunk, a rövid bemutatkozást megtalálod: itt.
Ezúttal is valami nagyon üde és nagyon virágos került ki a kezünk közül.
Ha szeretnél hasonlót készíteni, a következőkre lesz szükséges:
A kabosonhoz:
Epoxy matrica | ||
Mintaív | ||
Egyéb:
|
A mintaív a Csinálj Ékszert! webáruház facebook oldalán keresztül ingyen elérhető. (Többféle mintájú mintaív is elérhető, nem csak ez az egy!)
A nyaklánchoz:
Szerszámok:
- Olló
- Fogók
- Ecset
- Éles kés, vagy tapétavágó
Először a foglalatba lapos kis gyurma korongot készíts. Erre azért van szükség, hogy a kaboson szépen domborodjon ki a foglalatból. (Ha a papírt azonnal a foglalatba ragasztjuk, akkor a fém perem sokszor magasabban marad, mint a kaboson teteje, főleg ha epoxi matrica kerül rá, ami csak 1-2 mm magas. Ízlés dolga, ki szereti ezt, ki nem, nekünk éppenséggel nem igazán szimpatikus ez a megoldás)
A gyurma korong a foglalat peremével legyen egy magasságban, a felesleget vágd le. Nem gond, ha nem tükörsima a felülete. Égesd ki a gyurmát a használati utasítása szerint.
Ha kihűlt, jöhet a rá a minta. A mintaívet nyomtasd ki (lézeres nyomat a legpraktikusabb, matt papírra nyomtatva), nagyjából vágd körbe, majd ragaszd a korongra decoupage ragasztóval. A ragasztó száradása után vágd le a felesleges, kilógó papírt.
Jöhet a repesztőlakk. A szép eredmény érdekében fontos, hogy pontosan betartsd a használati utasítást. Az első fázis teljes száradása után jöhet a második fázis – ennek a száradását gyorsíthatod hajszárító segítségével. Ha teljesen megszáradt, a megjelent repedéseket antikoló paszta segítségével emelheted ki. Alkoholos, fényes fedőlakk kerüljön erre a felületre. (A lakkot csak a papírra kend, a gyurmára nem. A süthető gyurma nem igazán szereti az oldószeres anyagokat…)
A fedőlak száradása után már nincs más dolgod, minthogy rányomd a tetejére az epoxi matricát, és beleragaszd a foglalatba – pl. jó minőségű, gél állagú pillanatragasztó, vagy epoxi ragasztó segítségével.
Az így elkészült virágos medált aztán egyéb figyegőkkel, gyöngyökkel kiegészítve mutatós láncot készíthetsz. A mi ékszerünkön csipkés szélű foglalatba rakott fa kabosonokat találsz, de ezeket helyettesítheted üveglencsével, vagy épp műanyag virágokkal, esetleg saját készítésű süthető gyurma kabosonokkal is.
Kellemes alkotást kívánunk! :-)
Ékszereink saját otthonba költöztek. Megtalálod őket itt, a Kézműves Ékszerboltban.
Cimkék:diy, kreatív csapat, nyaklánc
A bejegyzés eddigi hozzászólásai:
De igen, ebbe a foglalatba – mivel a pereme egyenes, nem szűkül felfelé - bele kell ragasztani a gyurmát sütés után. Ehhez zselés állagú pillanatragasztót, vagy epoxi alapú ragasztót ajánlunk. A jobb tapadás érdekében érdemes a kaboson hátulját, és medálalap belsejét is csiszolással érdesíteni.
Szeretném megkérdezni a gyurmát sütés után nem kell beleragasztani? köszi Kat